Foto

Foto detailu služby
Foto detailu služby
Foto detailu služby
Foto detailu služby
Foto detailu služby

Hydroizolace

Terasy

Terasy jsou velmi oblíbeným architektonickým prvkem celé řady objektů. Jedná se však o velmi složitou konstrukci. V podstatě jde o plochou střechu, která je plně pochozí.

Popis

Terasy příjemně zvětšují užitný prostor bytu. Můžou sloužit jako příjemná venkovní plocha k relaxaci, setkávání s přáteli, ale také sušení prádla nebo pěstování rostlin. Podle typu konstrukce jsou terasy kryté shora střechou, případné boční stěny můžou vytvořit příjemné závětří. Terasy jsou obvykle realizovány jako prodloužená část obývacího interiéru v patře budovy, ale výjimkou nejsou ani terasy v přízemní části.

Souvrství teras v nadzemní části budovy musí splňovat dva náročné požadavky při řešení pochozí plochy. Plocha podlahy musí být izolována tak, aby dobře omezovala kumulaci tepla z UV záření a i v horkém létě umožnila pohyb po ploše. Tatáž plocha pak zároveň slouží i jako zastřešení spodní části domu. Zde musí garantovat veškeré funkce kvalitní hydroizolace, ochrany před srážkovou vodou i termo regulace jako střecha.

Podlaha teras bývá osazena řadou funkčních doplňků. Podle zadání může mít povrch jemný spád k okapní hraně, případně je možné plochu vyspárovat do žlabů. Častou součástí konstrukce je i speciálně upravené lemování. V případě shora kryté části terasy je pak řešena další plocha, zpravidla s důrazem na odolnost vůči srážkové vodě s návazností na okapový systém.

Podle Vašeho přání můžeme přesně zaměřit a navrhnout terasu i balkon pro modernizaci. Zajišťujeme kompletní rozsah prací i na novostavbách. S letitou zkušeností vám můžeme doporučit ideální řešení, které bude maximálně plnit očekávané funkce a dobře svým stylem zapadne i k celkovému ladění domu.

V naší galerii si můžete prohlédnout ukázky realizovaných prací. Kdykoli se na nás obraťte. Spolupracujeme výhradně s osvědčenými výrobci střešních, izolačních a dalších krycích materiálů. Dokážeme realizovat balkony v panelových domech s rychlostí a přesností podle vašeho návrhu stejně jako rekonstrukci členité terasy u rodinného domu.

Podobné reference

Rekonstrukce terasy bytového domu

Rekonstrukce terasy bytového domu

Kompletní rekonstrukce terasy bytového domu. Vybourání původní skladby až na nosnou konstrukci. Nová asfaltová parozábrana, zateplení z PIR a spádového EPS, hydroizolace. Dlažba na terčích, nové omítky. Realizace včetně zámečnicky vyráběného zábradlí.

Rekonstrukce teras bytového domu

Rekonstrukce teras bytového domu

Kompletní vybourání původní skladby teras. Asfaltová parozábrana. Zateplení PIR izolantem. Hydroizolační vrstva z TPO fólie a betonová dlažba na terčích.

Rekonstrukce terasy rodinného domu

Rekonstrukce terasy rodinného domu

Vybourání původní skladby terasy. Parozábrana, zateplení včetně spádu, PVC hydroizolace a dlažba na terčích.

Všechny reference

Poptávka

Volejte
777 005 599
nebo

Domluvte si s námi schůzku