Články

Sklon ploché střechy
Sklon ploché střechy má významný vliv na energetickou efektivitu budovy, ovlivňuje odvodnění, využití solárních zisků a stínění. Správně navržený sklon může přispět k lepší energetické efektivitě, snížení nákladů na vytápění a klimatizaci a zvýšení celkového komfortu bydlení.
Co je atika ploché střechy?
Majitelům nemovitostí přináší ploché střechy řadu výhod. V souvislosti s realizací je nutné počítat také s tím, že bude zapotřebí vytvořit atiku. Víte o co se jedná?
Jak odvodnit plochou střechu?
U plochých střech máte dvě možnosti. Buď je odvodníte jako klasické pultové střechy, tedy povrchově okapem k jedné straně, nebo vtokem někde v ploše střechy. Druhá varianta je častější a elegantnější, musí se však správně provést.
Hydroizolační fólie a jejich využití na plochých střechách
V případě, že má váš objekt plochou střechu, je zapotřebí zvolit dostatečně účinné řešení v oblasti izolace, aby skrze ni neprocházela vlhkost a voda. V tomto směru existuje několik materiálů, které se dají využít. Velmi efektivním nástroje je aplikace hydroizolační fólie. Jaké jsou hlavní důvody, proč zvolit právě takovouto variantu?
Proč se používá parozábrana?
Dnešní doba klade důraz na snižování tepelných ztrát budov, ať již z důvodu ekologických, či ekonomických. U zateplených objektů a střešních konstrukcí je zpravidla nutností využívat kvalitní parozábranu. Ta zabraňuje pronikání vodních par z interiéru do skladby střechy, ze které nemá možnost přirozeně unikat. Proto zde vodní páry následně způsobují vlhnutí konstrukce.
Jak spolehlivě zateplit plochou střechu? Vsaďte na nejkvalitnější materiály
Při výstavbě nemovitosti i při následné péči o ní je vždy potřeba zvolit co nejvýhodnější metody pro její ochranu. Jedině díky tomu své budově zajistíte bezproblémovou životnost a ušetříte v mnoha oblastech. Nejlepším řešením je se vždy spolehnout na prověřené řemeslníky z oboru. Jak co nejlépe izolovat plochou střechu?
Způsoby izolace plochých střech a teras
Dříve se ploché střechy používaly hlavně u průmyslových objektů a hal. Někteří majitelé těchto nemovitostí plánují jejich postupné zatravnění, což přispívá ke zlepšení životního prostředí, lepšímu zakomponování stavby do okolí, hlavně však ke kvalitní tepelné izolaci.
Jak na zateplení plochých střech
Špatně zateplenou střechou uniká velké množství tepla. S dobrým zateplením snížíte energetickou náročnost domu, a tím i náklady na teplo. Prvotní investice do zateplení se tedy rychle vrátí.
Mají ploché střechy více výhod, nebo nevýhod?
V minulosti ploché střechy neměly příliš dobrou pověst a v myslích Čechů zůstávají stále zaryté jako něco, na co se nelze spolehnout. Od dob střech, do nichž zatékalo, však technologie významně pokročily, a pokud je plochá střecha provedena správně, není se čeho obávat.
Příjemné klima v domě? Kvalitní izolace a zelená střecha
Léta jsou v posledních letech v našich končinách neobvykle horká. Že se situace změní, se moc očekávat nedá. Přece jenom se planeta Země otepluje. Je tedy na čase tomuto trendu uzpůsobit naše bydlení. A ne, nemusíte si pořizovat klimatizaci.
Ploché střechy jako zelená oáza klidu, terasa i parkovací stání
Popularita plochých střech stoupá. Oblíbené jsou zejména ve městech, kde betonovému prostředí dodají trochu přírody. Co by měli vědět ti, kteří o zelené ploché střeše přemýšlí?
Proč musí být ploché střechy vyspádované?
Ploché střechy opět získávají na popularitě. Díky moderním možnostem hydroizolace nabízí mnohem větší možnosti, mohou posloužit jako terasa, parkovací stání či zelená zahrada. Vždycky ale musí být správně vyspádované, jen tak budou sloužit dlouho.
Dejte svojí střeše nový rozměr – zelený
O Praze se říká, že je městem věží. Představte si, že by se o Česku říkalo, že je zemí zelených střech. Upřímně, snažíme se svou nabídkou, poctivým řemeslem a kvalitní službou k tomuto pohádkového scénáři přispět.
Ploché střechy vyžadují péči
Ploché střechy jsou stejně namáhané jako šikmé. Pokud je závada odhalena zavčasu, dochází pouze k lokálním opravám. V případě, že jsou poruchy rozsáhlejší, je nutné pustit se do kompletní rekonstrukce.
 Ploché střechy jsou levné a efektivní
Střecha představuje jednu ze stěžejních součástí jakéhokoliv domu. Existuje v celé řadě variant. Chcete-li ovšem ušetřit a mít komfortní zakrytí vašeho domu, pak je plochá střecha vynikající volbou.
Ploché střechy
Plochá střecha je speciální typ střešní konstrukce se sklonem do 5º. Přestože byla v minulosti často označována jako nespolehlivá, v dnešní době opět získává na popularitě a obzvláště ve městech nachází mnoho dalšího využití.